Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Pompy cieplne – metoda na ekologiczne ogrzewanie

Ciepłe Wnętrza

:: cieplewnetrza ::

Pompy cieplne – metoda na ekologiczne ogrzewanie

W ostatnich latach, dużo osób próbuje minimalizować koszty związane z ogrzewaniem domu. Dotychczasowe metody takie jak gaz płynny, węgiel, czy też olej opałowy stają się coraz mniej opłacalne, przez to że koszty zakupu tych surowców cały czas rosną. Alternatywnym sposobem na tanie ogrzewanie są w takim wypadku pompy cieplne. Przemawia za ich montażem brak uciążliwości dla środowiska oraz ładny i nowoczesny design. Pompy ciepła to rozwiązanie przyszłościowe wiążące się z wykorzystaniem ekologicznych źródeł energii. Dom szybciej się ogrzewa, sumaryczny koszt ogrzewania jest niższy nawet do 40% i nie ma zjawiska utraty ciepła.

Jak działa pompa cieplna


Pompy cieplne są specjalną konstrukcją, jaka to umożliwia pozyskiwanie ciepła z alternatywnych źródeł – woda, ziemia, powietrze atmosferyczne. Są one wyposażone w sprężarkę, która odpowiedzialna jest za przesył powietrza o niższej temperaturze do miejsc o wyższej temperaturze. Pompa do działania wymaga jedynie prądu. Z tego powodu jest najczystszym i ekonomicznym sposobem na ogrzanie pomieszczeń domowych oraz ciepłej wody. Pompę można montować i w nowych domach jak i w remontowanych. Należy jedynie odpowiednio zmodyfikować instalację grzewczą. Pompa ciepła może bez problemu wspomagać ogrzewanie nadmuchowe. Nie potrzeba przy niej żadnego pieca czy wieszać kaloryferów we wszystkich pomieszczeniach. Na dodatek, jeśli porównamy ogrzewanie nadmuchowe, z pompą cieplną to może się okazać iż montaż pompy jest tańszy.

Koszty pompy ciepła


Koszty instalacji pompy cieplnej są dosyć duże. Uzależnione są jednakże w dużej mierze od kubatury domu oraz od zastosowanej technologii. Czasami opłacalniejsze może być zainstalowanie kilku pomp o mniejszej mocy, aniżeli jednej o dużej mocy. Ponadto zapotrzebowanie na energię cieplną zależy od wielu czynników, a a w związku z tym i koszty, jeśli chodzi o pompy cieplne mogą być bardzo różne. Najważniejszy jest profesjonalnie przygotowany projekt całej instalacji.


oreol 12:23:25 9/06/2014 [Powrót] Komentuj