Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Ogrzewanie nadmuchowe a tradycyjne – porównanie.

Ciepłe Wnętrza

:: cieplewnetrza ::

Ogrzewanie nadmuchowe a tradycyjne – porównanie.

Bardzo często dzisiaj słychać głosy, by zakazać palenia w piecach węglowych w większych miastach. Toksyczne związki chemiczne, jakie dostają się do atmosfery w trakcie spalania węgla kamiennego zanieczyszczają przede wszystkim zimą powietrze tak bardzo, że w niektórych aglomeracjach miejskich apeluje się do matek z malutkimi dziećmi i osób starszych o nie wychodzenie z domów. Dlatego właśnie duża część osób decyduje się na montaż ekologicznych mechanizmów grzewczych. Należy do nich z pewnością zaliczyć powietrzne pompy ciepła.

Jak działa powietrzna pompa ciepła?


Powietrzna pompa cieplna do prawidłowego działania potrzebuje trzech kompatybilnych ze sobą obiegów. Wymienić tu trzeba powietrze atmosferyczne, pompa ciepła oraz system grzewczy. Wentylatory przesyłają ogrzane powietrze po pomieszczeniach i zasysają je do ponownego ogrzania po oziębieniu do pompy ciepła. Pozwala to na jednakowe ogrzanie wszystkich pokoi i jednocześnie sprawia, że powietrze, które znajduje się w domu jest przefiltrowane i odpowiednio nawilżone.

Z czego się to składa - powietrzne pompy ciepła?


Powietrzne pompy ciepła zbudowane są z systemu wewnętrznego oraz zewnętrznego. Urządzenie zewnętrzne zainstalowane jest na zewnątrz budynku i posiada wentylator przesyłający powietrze z zewnątrz oraz system sprężający i parownik. Natomiast urządzenie znajdujące się wewnątrz domu to zasobnik c.w.u., dogrzewacz elektryczny, pompa grzewcza oraz najważniejszy element pompy, czyli moduł sterujący.

Tradycyjne czy nowoczesne ogrzewanie?


Tradycyjna instalacja grzewcza z reguły jest bardzo kosztowna, a jej montaż długotrwały. Poza tym na ścianach wiszą nie estetyczne kaloryfery, które w większości wypadków są po prostu mało wydajne. Powietrzna pompa ciepła jest prosta w montażu, nie zabiera nam miejsca w domu i nie wymaga specjalnego pomieszczenia do jej instalacji. Niestety, jeśli temperatura na zewnątrz spada, to zmniejsza się również i wydajność pompy. Dlatego właśnie powietrzne pompy ciepła nie działają samodzielnie, ale stosuje się do nich specjalne źródło tzw. mocy szczytowej. Będzie ono dogrzewać pomieszczenia podczas silnych mrozów.


oreol 12:28:36 9/06/2014 [Powrót] Komentuj