Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Nowoczesne systemy grzewcze - pompy cieplne

Ciepłe Wnętrza

:: cieplewnetrza ::

Nowoczesne systemy grzewcze - pompy cieplne

Poszukując funkcjonalnego systemu grzewczego, który zapewnić może nam nie jedynie wygodę eksploatowania ale przede wszystkim niskie rachunki w okresie intensywnego ogrzewania trzeba zastanowić się czy postawione oczekiwania spełni ogrzewanie nadmuchowe czy najnowszej generacji pompy cieplne. Pompy cieplne umożliwiają czerpanie ciepła z naturalnych źródeł, takich jak zbiorniki wodne, grunt jak również powietrze. Na rynku grzewczym do najpopularniejszych należą pompy powietrzne oraz gruntowe.

Pompy gruntoweTen rodzaj pompy cieplnej jest urządzeniem, które sprawdzić się może nawet podczas tęgich mrozów. Najwyższy współczynnik wydajności cieplnej pozyskuje się, gdy pompa zamontowana jest na terenie, na którym występują grunty mokre czyli gliniaste.

Pompy wodnePompy cieplne, w których źródłem ciepła są wszelkiego typu zbiorniki wodne wbrew pozorom zapewniają wyższy współczynnik COP w porównaniu do pomp gruntowych. Jednak ich znacznym wadą może okazać się zanieczyszczenie wody, które powoduje korodowanie urządzeń bądź odkładanie się na ich powierzchni warstwy kamienia. Ten rodzaj pomp cieplnych aby spełnił postawione oczekiwania wymaga przepływu ogromnej ilości wody co w wielu przypadkach może okazać się dość kłopotliwą inwestycją.

Pompy powietrzneMontaż pomp, które jako źródło ciepła wykorzystują powietrze należy ze względu na najniższy koszt związany z instalacją do najpopularniejszych w naszym kraju rozwiązań. Ich eksploatacja nie wymaga budowy odpowiedniego wymiennika ciepła jak w przypadku innych modeli. Jednak ze względu na wysokość temperatury powietrza jaka charakteryzuje nasz klimat doskonale mogą sprawdzić się jedynie w miesiącach ciepłych. Podczas zimnych zim ich koszt eksploatacji jest zdecydowanie większy porównując do pomp cieplnych gruntowych czy wodnych.


oreol 15:41:12 8/07/2014 [Powrót] Komentuj