Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Czy budynek pasywny to ideał możliwy do realizacji

Ciepłe Wnętrza

:: cieplewnetrza ::

Czy budynek pasywny to ideał możliwy do realizacji

Obiekt pasywny to idea polegająca na budowie bardzo energooszczędnego domu. Oszczędność energii będzie polegała głównie na braku strat energii. W przeciętnym budynku ciepło dosłownie ucieka przez słabo zabezpieczone okna, drzwi, ściany , a także stropy. W budynku pasywnym instaluje się stolarkę okienną oraz drzwi o zminimalizowanym współczynniku uciekania ciepła. Minimalizuje się mosty cieplne. Praktycznie całą konstrukcję bardzo dokładnie i bardzo szczelnie izoluje się wełną mineralną lub też warstwą styropianu.

Pochodzenie ciepła w domu pasywnym


Prócz tych elementów ważne jest wykorzystanie źródeł ciepła, które będą nisko kosztowe, nie tracą niepotrzebnie energii , która dostarczana do nich samych. Próbką takiego źródła jest ogrzewanie nadmuchowe. Ogrzewanie nadmuchowe oparte jest na bezpośrednim ogrzewaniu czynnika grzewczego przez płomień. W takim wypadku z pominięciem wody jako czynnika pośredniego.

Ogrzewanie nadmuchowe – jak grzeje


Ogrzewanie nadmuchowe to system szalenie szybko uzyskujący pełną wydajność (nie ma potrzeby czekać aż podgrzeje się woda, która ogrzeje grzejniki, a te dopiero będą ogrzewać powietrze). Następną zaletą tego typu ogrzewania jest zupełny brak kaloryferów. Pozwala to na nieskrępowane dysponowanie całą powierzchnią lokalu bez obawy, że zasłonimy źródło ciepła. Ogrzewanie nadmuchowe rewelacyjnie nadaje się do złączenia z systemem wentylacji mechanicznej zaplanowanej tak, aby odzyskiwała ciepło z powietrza , które jest wydmuchiwane z pomieszczeń. Poza ogrzewaniem powietrze dodatkowo jest oczyszczane z drobin kurzu oraz optymalizowana jest wilgotność powietrza. Budynek pasywny to rewelacyjne rozwiązanie pozwalające na spore oszczędności podczas codziennej całorocznej eksploatacji domu.
oreol 13:06:05 21/07/2014 [Powrót] Komentuj